Розділи

Сайт МОНУ

Авторизація

ІНФОРМАЦІЯ АБІТУРІЄНТУ

ІНФОРМАЦІЯ СТУДЕНТУ

ІНФОРМАЦІЯ ВИПУСКНИКУ

ТК ДДТУ » Подіїї

Подіїї

Наркоманія - чума ХХІ століття

 
       На сьогоднішній день наркоманія - дуже велика соціальна проблема, біда багатьох молодих людей та їхніх сімей. За даними Міністерства охорони здоров'я, за останні 10 років частка хворих на наркоманію серед неповнолітніх зросла у 10 разів, а смертність цієї групи - у 40 разів. Середній вік хворих - 25 років, а частіше потрапляють у небезпечну залежність 15-16-річні підлітки.
       Тому в рамках профілактичної та психолого просвітницької роботи 26.01.2012 року була проведена цікава бесіда, практичним психологом та волонтерами громадської благодійної організації «Новий час» зі студентами 1-х курсів на тему: «Правда про наслідки вживання наркотиків» з переглядом відеофільму.  

       Під час бесіди були розглянуті важливі питання, а саме:
- як навчитися протистояти різним впливам молодіжного суспільства, що пропонує наркотичні речовини під маскою легких наркотиків, які зовсім не несуть за собою ніяких наслідків;
- пропаганда легкого та яскравого життя, жага нових речей, гарної зовнішності, тіла і при цьому всьому повна духовна убогість;
- як розрізняти та фільтрувати інформацію, яку отримуємо від оточення та СМІ про швидку та легку виліковність від алко- та наркозалежності;
- про важливу потребу на сьогодні мати мрію/мету і замислюватися про своє майбутнє та здоров'я;
- студенти переглянули фільм, який знятий на реальних фактах про життя наркозалежних людей нашого міста та від яких хвороб, що викликані вживанням наркотиків помирають у молодому віці;
- почули розповідь бувшого наркозалежного, який 9 років вживав наркотики і які наслідки принесли йому вони (хвороби, кримінал, нервові зриви рідних та власну депресію).

     Хочеться звернутися до нашої молоді із застереженням і нагадати, що наркоманія - це важка хвороба психіки і всього організму, яка без лікування веде до деградації особистості та передчасної смерті. Однак до цього захворювання, на відміну від інших, людина себе призводить сама, стаючи заручником власної дурості й необережності. Прийомом наркотиків ви прирікаєте себе на повільне самогубство. Необхідно назавжди запам'ятати, що найбільша небезпека полягає саме в першому прийомі наркотику, в першому шприці! То ж не спокушайтесь на це безглузде бажання, бажання отримати „кайф", яке в кінцевому етапі приведе до смерті.


Психолого- просвітницька(профілактична) робота практичного психолога у гуртожитку:

 -у рамках психолого-просвітницької роботи,мета якої донесення знань та психологічних понять про особистість,психологічні та індивідуальні особливості людини, була здійснена зустріч 29.09.14 зі студентами, які мешкають у гуртожитку(19 осіб).

Була проведена бесіда на тему: Знайомство. Чи знаєте ви себе? Арт-терапевтична майстерня. Зі студентами було проведено: просвітницьку, консультативну та релаксивна види роботи.

Студенти мали змогу дізнатися про свої психологічні особливості через  арт-терапію та отримати рекомендації відповідно психолого-індивідуальним властивостям особистості.

-у рамках профілактичної роботи,мета якої попередження негативних явищ серед молоді,булла проведена зустріч 20.10.14 з бесідою на тему: “Правда про все те, що нас так захоплює…”(20осіб). Бесіда була націлена на висвітлення шкоди від паління,розпивання алкоголю та ігрової залежності.

Також були проведені психологічні консультації студентів за індивідуальним запитом.

-у рамках коррекційної роботи,мета якої скорегувати поведінку та когніції(мислення) студентів проведено 24.11.14 зустріч на тему: “Що таке мрія та як її досягнути?”(охоплено 25 осіб).